4 דברים שחייבים לדעת על רכישת נכס בחו"ל

רבים מהישראלים גילו את הפוטנציאל הרב הטמון ברכישת דירה עבר לים, בין אם מדובר ביוון , קוראטיה או ארה"ב. רגע לפני שגם אתם קופצים על העסקה ששמעתם עליה חושב לבדוק מספר נושאים ולכן הכנו לכם רשימה קצרה מה בודקים לפני

עד כמה אתם מכירים את המקום בו אתם מעוניינים לרכוש?

חבר סיפר לכם שתוכלו לרכוש בית בארה"ב ממש בזול אבל מה אתם יודעים על המקום שבו נמצאת הדירה . חשוב ללמוד כמה שיותר על המקום, האם הדירה ממוקמת בעיירה שוכחת אל שאין בה פוטנציאל  להשכרה או שהארנונה מאוד יקרה באותה העיר. קחו למשל שהיו מציעים לכם לקנות דירה ממש זולה בדימונה או באופקים. בדקו על העיר בה אתם רוצים להשקיע , קצב גדילת האוכלוסייה, כמות הקרקעות הזמינות והסוג של הקרקעות הזמינות וכדומה. עליכם לעשות עבודת בית משמעותית שבאמצעותה תכירו היטב את אזור ההשקעה שלכם.

עד כמה אתם רחוקים פיסית מהנכס שאתם רוצים לרכוש?

רכישת נכס בחו"ל אינה מסתכמת רק ברכישת הנכס יש מי שצריך להשכיר אותה, לטפל בליקויים ועוד. באם תקנו את הנכס מבלי להיות בו? כדאי מאד שתדעו כבר בשלבים הראשוניים, כמה שעות טיסה מפרידות ביניכם ובין הנכס בו אתם רוצים להשקיע. כך שאם תצטרכו להגיע לנכס במהירות כמה זמן זה ייקח לכם בפועל. מעבר לכך בדקו אם יש חברה שיכולה לטפל לכם בנושא השכרת ותחזוקת הדירה.

האם תוכלו לעשות את מסע הרכישה לבדכם?

לא פעם יציעו לכם אנשי נדל"ן לרכוש נכס בחו"ל. השאלה היא האם כדאי לעשות זאת לבד או לשלם עמלה ולעבור דרך אנשי מקצוע המכירים את האזור. חשוב לבחור איש מקצוע כגון עו"ד מקרקעין שמכיר את ר המשפט המקומי, שיעבור על החוזה וידע לכוון אתכם אל העסקה הטובה ביותר עבורכם. אתם יכולים לפנות לאנשי נדל"ן שביצעו עסקאות כאלו בחו"ל ושיכולים להציג לכם עסקאות שביצעו, עורך דין מקומי ושישקף לכם את החובות שלכם מבחינת החוק המקומי.

מה אתם יודעים על המס המקומי?

אחד הנושאים החשובים והמהותיים בכל רכישה  של נדל"ן, הוא כמובן כל מה שקשור למס הנלווה לרכישה או למכירה של נכס. יתכן שהנכס זול מאוד אבל המס שתצטרכו לשלם יהפוך את העסקה ללא משתלמת. מסביר עורך דין שוקי ג'אנה, ככל שתדעו יותר על המס המקומי, ומה נדרש מכם, כך תוכלו להעריך יותר את כדאיות העסקה. עליכם לברר לא רק מה המדיניות המקומית הנדרשת בכל הקשור למס, אלא גם מה אומר החוק בישראל בכל הקשור להכנסות שתקבלו בעקבות הנכס בחו"ל והאם בכלל עליכם לדווח על העסקה. מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד מקרקעין שידע לתת לכם את המענה השלם. על מנת שלא תעברו על החוק ושתקבלו את התמונה המלאה באשר לכדאיות העסקה בה אתם מתעניינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *