רכישת דירה מקבלן תמ"א 38

רכישת דירה מקבלן פרויקט תמ"א 38, מעלה חששות רבים אצל קונים. למעשה כשבודקים את ההסכמים והתנאים ניתן לראות שאין סיבה לחשש זה וגם אתם יכולים להיות בדרך אל דירת חלומותיכם.

דירה מקבלן פרויקט תמ"א 38 יכולה להוביל לדירה במחיר אטקרטיבי יותר מדירה חדשה. רבים הבינו את הפוטנציאל הטמון בכך וחותמים על הסכמים לרכישת דירה מפרויקט תמ"א 38. אחת הסיבות לעלייה במספר החוזים הוא תיקונים שונים שהפכו את ביצועם של פרויקטים אלו לכלכליים ופשוטים יותר לביצוע.

חוזה דירה מפרויקט תמ"א 38 חופף בנקודות רבות לחוזה התקשרות לרכישת דירה מקבלן. אולם לנוכח היחסים שיש לקבלן עם דיירי הבניין, ישנן נקודות חשובות שיש להתייחס אליהן.

על מנת להבטיח שהכל יתנהל כסדרו על רוכש הדירה לבדוק מספר נושאים.

  • על רוכש הדירה לבדוק אן ישנו הסכם מחייב בין הקבלן לבעלי הדירות. חשוב לבדוק אם כל הדיירים בבניין חתמו מול הקבלן (או לעורך דינם בהסכם).
  • יש לבדוק כי הקבלן רשאי למכור את הדירות בהתאם להסכם 38/2 מול הדיירים ולוודא כי הדירה אינה מובטחת למי מדייריו הוותיקים של הבניין.
  • חשוב לבדוק באיזה שלב מצוי הפרויקט: הוצאת היתרי בנייה הינו תהליך ארוך ומורכז. לעיתים שכן סרבן עלול לעכב את הפרויקט.
  • במידה ואין היתרי בניה בזמן חתימת ההסכם, רכישת הדירה יכולה להוות תנאי מתלה להתקיימות ההסכם.

איך תבטיחו את זכויותיכם ברכישת הדירה?

חשוב לרשום הערת אזהרה לטובת רוכשי הדירות. אזי התשלומים לקבלן יתבצעו בהתאם להתקדמות הבנייה ע"פ הקבוע בחוק. רישום אזהרה עלול ליוצר מתח בין דיירי הבניין לרוכשי הדירות החדשות.

קבלת ליווי בנקאי לפרויקט מבטיח ניהול חשבון ליווי סגור וקבלת ערבויות בנקאיות. הליווי הבנקאי מקנה בטוחה נוספת. על מנת לקבל ליווי בנקאי על הבנק להיות משוכנע כי ביצוע הפרויקט כלכלי  והקבלן מסוגל לבצעו.

חשוב לבדוק אילו פרויקטים ביצע הקבלן בעבר – דבר היעיד על ניסיונו ויכולתו הכלכלית להשלים את הפרויקט.

 

רכישת דירה מקבלן פרויקט תמ"א 38 נבדק לעומקו בעיינים מקצועיות ומנוסות המבטיח כי תזכו בדירת חלומותיכם.

המאמר באדיבות עו"ד שוקי ג'אנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *