טעויות ברכישת נכסים מניבים

אנשים רבים כבר בוחריםש לא לשבת על הגדר ולראות לאן תנשב הרוח מבחינת השקעות. ההבנה ששוק הנדל"ן רק עולה, וזאת על  פי תחזיות של אנשי מקצוע והקפאון בשטח שיוצר לחץ להשקיע מביא רבים להשקיע בנכסים מניבים, היתרון הוא שכיום לא מחייב לקנות דירה להשקעה או לשקוע במשכנתא לשנים רבות. השקעה בנדל"ן נותנת לנו אפשרויות רבות וגם לא מחייב שיהיה הון עצמי גדול במיוחד. השקעות בנדל"ן מאפשר להשקיע  הכסף שלכם, ולהרוויח הכנסה פאסיבית דרך השקעה בנכס מניב.  

השקעה בנכס מניב יכול להיות דירה עם כמה שותפים, או משרד בבנימינה או בכל מקום אחר בארץ או השקעות בחו"ל, אבל ככל השקעה אתם חייבים לבדוק היטב את כל פרטי העסקה ולדעת בדיוק במה אתם רוצים להשקיע, מהי התשואה שאתם צפויים להרוויח, ולא פחות חשוב – מהם הסיכונים שאתם לוקחים על עצמכם. קחו בחשבון שככל שהתשואה הפוטנציאלית גבוהה יותר, כך רמת הסיכון עולה. אספנו לכם טעויות נפוצות שיעזרו לכם בדרך להשקעה בנכס מניב.

סקפטי?

אנשים רבים אומרים שהם מעדיפים את הכסף בבנק והשקעות בנדל"ן לא מביא רווחים כמו שמספרים. אמירות כמו "זה לא בשבילי", "אני לא מאמין שיש כאלה רווחים", ועוד  משפטים מהסוג הזה, שמשאירים אותם על הגדר. אלה הן אמונות שאותם אנשים מחזיקים בהן, גם אם באופן לא מודע. 

אם אתם סקפטים אנו ממליצים לכם לבדוק, בדיקה לא עולה כסף ואולי תגלו שכן כדאי להשקיע בנדל"ן, והשד לא כזה נורא. כדאי מאוד לצאת לבדוק את פני השטח: להתעניין ולמצוא אנשים עם ניסיון בתחום ואנשי מקצוע שכבר הרוויחו מהשקעה בנדל"ן, ורק אז לקבל את ההחלטה שמתאימה לכם. תוכלו כמובן להחליט בסופה של הבדיקה שהשקעה בנכס מניב אינה מתאימה לכם, אולם כדאי לבדוק לפני קבלת ההחלטה. 

מסמכי תיק בניין

ראיתם את הנכס, הנכס מצא חן בעיניכם, ואתם כבר להוטים לרכוש אותו. חוק לא רוכשים נכס לפני שבודקים מסמכי תיק בניין. תיק הבניין יספר לכם לגבי הנכס שאתם רוצים לרכוש, חשוב לבדוק שבתוך התיק אין ממצאים כמו חריגות בנייה, צווי הריסה, אזהרות וממצאים נוספים, שמהם צריך להיזהר.

את תיקי הבניין ניתן לראות באינטרנט ולבדוק האם הם קיימים במאגרי המידע באתרי עיריות. במידה שלא מצאתם, פנו למשרדי העירייה. אל תשקיעו בנכס מבלי שראיתם את תיק הבניין של הנכס.

להתאהב בנכס

רכשתם נכס להשקעה, בין אם מדובר בדירה להשקעה או משרד בבנימינה, וכעת מתחילה תקופת השיפוץ, אתם מוצאים את עצמכם שופכים כסף מיותר על שיפוץ יקר,. במקום להשקיע בשיפוץ הכרחי. מאחר שאתם רוצים שהיא תיראה כפי שאתם חולמים עליה. נכס מניב הוא נכס שלא אמור להוות הוצאה מיותרת או נטל עליכם. דייקו בשיפוץ החיוני ולא מעבר לכך. 

חיסכון בשיפוץ


ויש את  אלה שחוסכים על השיפוץ. נכס מניב הוא נכס שלרוב יוצא לשוק להשכרה, האם הייתם משכירים את הנכס שלכם. חסכון בשיפוץ הכולל שיפוץ  באופן חלקי וחלקם עושים שיפוץ למראית עין, מבלי לפתור את הבעיות הקיימות, גם אם התשתיות בבית במצב פגום. מעבר לכך המקום נראה עלוב ויהיה קשה להשכיר אותוץ

אסתטיקה היא נושא חשוב בהשבחת נכס, וכדאי לתת על זה את המחשבה, ודאו שאין ליקויים בתשתית שייצרו בעיות בעתיד.

החלטה פזיזה

מצאתם נכס, ועכשיו מלחיצים אתכם שיש עוד מתעניינים ועוד רגע מישהו אחר "יחטוף" את הנכס, ומכיוון שאתם משתהים בהחלטה עוד רגע לא יהיה נכס. רכישה פזיזה היא לקנות מתוך לחץ שלא תמיד באמת קיים, המביאה משקיעים רבים לרכוש את הנכס, עוד לפני שבדקו את הנכס לעומק או בדקו הצעות של נכסים אחרים או הצעות יותר משתלמות. אל תקבלו החלטות נמהרות.

ניצול הזדמנויות

הצד השני של המטבע, אנשים המגיעים לנכס מניב, וגם לאחר שבדקו עדיין משתהים, מתוך הנחה שאולי ימצאו נכס יותר משתלם, ובשל ההיסוס מפסידים את ההזדמנות להשקיע באופציה מעולה.


הדרך הנכונה היא לפעול במהירות באיסוף נתונים על הנכס ולקבל החלטה לפי ממצאים שאספתם מבעוד מועד על השקעות דומות, כך תוכלו למדוד על הנכס ביחס לנכסים דומים ולקבל החלטה שקולה בזמן הנתון.

קבלת עצות

לקבל עצות זה תמיד טוב ויכול מאוד לעזור אבל מי באמת מייעץ לכם? הסבא, האבא או הדוד ומה באמת הם מבינים בנכסים, לכן תשאלו את עצמכם מי מייעץ לכם ? חשוב ללמוד ולקחת עצות, אבל התייעצו רק עם אנשים בעלי ניסיון המבינים בתחום.

בירור מידע בנוגע לנכס מניב הוא תהליך ארוך ופרטני. חשוב ללמוד על ההשקעה ומהם היתרונות והחסרונות שלה.  

חישוב לא נכון (תשלומים נוספים)

רכישת נכס אינה מסתכמת רק בנכס עצמו. בדקו מהן העלויות הנוספות שיש על הנכס, תשלומים לעורך דין, תיווך, מסים, שיפוץ הנכס ועוד. 

חשוב לנסות לצפות מראש כמה שיותר מהן ההוצאות הצפויות ולקחת גם בחשבון הוצאות לא צפויות. 

לסיכום

טעויות נפוצות בתחום ההשקעות בנדל"ן יכולות להיות כושלות אם לא פעלתם נכון וחבל. חשוב לבדוק את כל סוגי ההשקעות ולהחליט מה הדרך המתאימה ביותר לכם באופן אישי, לקרוא באינטרנט, לחפש פורומים, לבדוק מי עומד מולכם ולרדת לפרטים ולהישאר עם רגליים על הקרקע. ברגע שתבחנו כל השקעה לעומק, תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *