שוקי ג'אנה שמאי מקרקעין

שמאות ומיסוי מקרקעין

 
שם המשרד: שוקי ג'אנה שמאות מקרקעין
כתובת: רחוב בית הדפוס 12 (בית השנהב) גבעת שאול, ירושלים
טלפון: 02-5704646
נייד: 050-6209256
אתר אינטרנט: http://www.sj-smartax.com

אודות

שוקי ג'אנה בעל משרד בוטיק "SJ פתרונות מיסוי חכמים" מהמובילים בתחום המיסוי. 
עוסק בטיפול, ייעוץ וליווי מקצועי ליזמים, קבלנים, חברות ועסקים פרטיים ובכלל זה יועץ ומנחה מקצועי לעו"ד בתחומי הנדל"ן, המסחרי והעסקי במישור הפלילי והאזרחי.
וכן לרואי חשבון ויועצי מס. מתן חוות דעת מקצועית לבתי משפט, בירורים,
שומות וערעורים מול מגוון אגפי רשות המיסים.
טיפול שוטף, קבלת אישורים מראש מרשויות המס PRE RULING, תכנון מס
וליווי עסקאות. 
המשרד בבעלות וניהול יהושע (שוקי) ג'אנה, רו"ח, עו"ד, כלכלן ושמאי מוסמך. מרצה ויועץ. בכיר לשעבר בעל ניסיון רב ברשויות המס. מרצה ומפרסם בתחומי המיסוי והנדל"ן.

פרסומים של עו"ד שוקי ג'אנה

מי חייב בתשלום ארנונה- הבעלים או המשכיר?

כידוע להחזיק בדירה זה תענוג עם הרבה התחייבויות שלא תמיד ששים למלאם. כמובן שאם יש תירוץ להתחמק ממחויבות, ימצא מי שיעלה את התירוץ לכך. כאשר למחויבות יש מספר אנשים שפוטנציאלית צריכים, או יכולים למלא אותה, אזי זה יכול להוות תירוץ נפלא לנסות ולהתחמק ממילוי שלה ולנסות ולהשליך את המחויבות לצד אחר.

למאמר

רכישת דירה לילדים- טעויות מס

הורים רבים רוצים לעזור לילדים ולקנות עבורם דירה. רצון זה של ההורים יכול לבוא לידי ביטוי בעת שהילדים מתחתנים, או אפילו בטרם יינשאו, העיקר שתהייה רשומה על שם הילדים דירה שתהווה קניין שלהם לכל דבר ועניין. לא אחת פעולתם של ההורים נובע גם מרצון לחסוך במס. כידוע מס הרכישה על דירת מגורים יחידה, נמוך בהרבה מאשר מס הרכישה על דירת מגורים נוספת. בעוד ששיעור מס הרכישה לדירה מתחיל מ – 0%, הרי שלדירת מגורים נוספת המס מתחיל משיעור 8% ועד 10%. הפרשי המס יכולים להגיע למאות אלפי ₪. לכן, הורים יעדיפו לרשום נכסים על שם הילדים ולא על שמם, הואיל ולהם כבר יש דירה אחת, והמס לדירה נוספת יהיה גבוה מאוד, בעוד שלילדים אין דירת מגורים ולכן המס רכישה יהיה נמוך. עד כאן הכל טוב ויפה, אולם יש לתכנן את המעשה בתבונה ומראש ורצוי תוך קבלת יעוץ מבעל מקצוע. ביצוע הפעולה הנ"ל ללא תכנון מוקדם עלול להוביל לתוצאת מס גרועה – תאונת מס.

למאמר

האם הקורונה יוצרת מניעה לכבד הסכמים?

מגיפת הקורונה יצרה מציאות מורכבת, נגישות לא קלה. אסור, או מוגבל ליצור אינטרקציות בין אנשים, סניפי הבנקים סגורים ואין קבלת קהל ובכלל תחושה של מוגבלות עסקית. מה לגבי כיבוד הסכמים בתקופה זאת?
התזרים מזומנים נמצא בדוחק – האם ניתן שלא לשלם שכר דירה? קשה לשלם על עסקה שבוצעה – האם אפשר שלא לשלם? האם הקורונה היא סיבה לדחות התחייבויות? האם יש עילה להפר הסכמים?

מאמר חשוב של שוקי ג'אנה

שוק הדירות בהשפעת מגיפת הקורונה

מגיפת הקורונה בעלת השלכות מרחיקות לכת על הבריאות האישית והעולמית, עד כדי סכנת חיים. בוודאי כולם מיודעים ומעודכנים במצב שנכפה עלינו. למגיפה גם השלכות כלכליות מהותיות. למעשה הציבור נע ומתנהל מול כמה חזיתות בו זמנית  – ניהול משק בית, יחסים אישיים, תוכניות לימודים, נסיעות ועוד, ואולם בעיקר בחזית הבריאותית והחזית הכלכלית.

לחזית הכלכלית היבטים רבים ושונים, החל מקיום בסיסי, שמירה על מקום עבודה וכו'. הליך של רכישה ומכירת דירה גם הוא חלק מהליך כלכלי איתו מתמודד משק בית בשגרה. זוגות שנישאו לאחרונה, משפרי דיור, משקיעים שמבקשים לעצמם אפיק פנסיוני באמצעות דירת השקעה ועוד. "שוק הדירות" מכיל שחקנים רבים, כאמור כל אחד משיקוליו שלו.

 
 

הלבנה באדיבות מפקח המס

 
רשות המיסים מסייעת בלא משים להלבנת הון, כאשר היא מוכנה לאשר עסקות מקרקעין בשווי מופרז – ומבלי לחשוב שייתכן שמדובר בתרגיל מתוחכם שמבצע הנישום על חשבון כולנו.
הון שחור הוא פעילות כלכלית מקבילה לזאת המדווחת והגלויה, אשר משולמים עליה כל המיסים ותורמת למדדים השונים של המדינה. ההון השחור יכול להתאפיין בפעילויות שונות ואשר ניתן לחלקן לשתיים ראשיות.
 
 

כיצד לקנות דירה חדשה

נסיעה ברכב מגלה התחלות בנייה של בנייים על ידי קבלנים שונים. גם בעיתונים יש פרסומים על בנייה חדשה שמזמינה את הקוראים לרכוש דירות בהצעות שונות ומגוונות. החלופה של לרכוש דירה חדשה מקבלן לעומת דירת יד שנייה, יש בה יתרונות וחסרונות, אבל אם החלטנו לרכוש דירה חדשה רצוי שנערוך כמה בדיקות קודם שחותמים על הסכם הרכישה.\

לקריאת המאמר

קבלת זכות במקרקעין במתנה מקרוב משפחה תושב חוץ

כדי שתחול ההגדרה של "זכות במקרקעין", על אותם מקרקעין להיות בישראל. ככל שאותה מתנה מהדוד בקנדה היא של מקרקעין שלא בישראל, הרי לא נכנסים לתחולתו של חוק מיסוי מקרקעין. במקרה זה אותה מתנה תהיה של "נכס" על פי פקודת מס הכנסה. ככל שאותה מתנה מהדוד בקנדה ניתנה בתום לב, הרי היא תהיה פטורה ממס הכנסה על פי סעיף 97(א)(5) לפקודה.

לקריאת המאמר

האם לרכוש דירה או משרד להשקעה?

בתקופה האחרונה, אחת הדילמות היא לאן שוק הנדל”ן הולך, אין ספק שהקורונה טרפה את כל הקלפים ואנשים תוהים אם מחירי הדירות ירדו או יעלו. המחשבה כיצד לשמר את החסכונות שלהם או איך לגרום לחיסכון לגדול, היכן להשקיע ובמי להתייעץ?

מאמר של שוקי ג'אנה

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *