רכישת דירה

רכישת דירה אינה עסקה של מה בכך, ומודבר על החלטה שיש לקבל בכובד ראש. רכישת דירה היא עסקה יקרה ולא נרצה לגלות שערך הדירה ירד או שהדירה היא בור ללא תחתית של הוצאות. אנו רוצים לקנות דירה למגורים או להשקעה שינצל את הפוטנציאל הגלום בו הן מבחינת היכולת להשביח את הנכס והן מבחירת אזור מגורים שבחרנו.

השבחת הנכס

השקעה בדירה על מנת ליהנות מתשואה גבוהה הוא לזהות בנכס את הפוטנציאל הגלום בו, גם אם מדובר ברכישת דירה ישנה. שיפוץ הדירה היא אחת מהדרכים להשביח את הנכס. ניתן להוריד קיר או להוסיף קירות גבס על מנת לנצל את הדירה. להוסיף אלמנטים דקורטיבים מגבס ולעצב את הדירה כך שמבפנים תראה כדירת יוקרה.
שיפוץ הבית כולל גם שיפוץ המטבח וחדר הרחצה. כיום ניתן לשפץ אמבטיה ומטבח בסכום מינמאלי. להוסיף אמבטיה או מקלחון מיוחד. במטבח תוכלו להחליף דלתות אם הארונות במצב טוב. הוספת פירזול למטבח כגון מגירות נשלפות או ארונות מיוחד.

אבזור הדירה

אחת הדרכים להשביח את הנכס בעת מכירה או השכרה היא ליצור אווירה בנכס. אווירה של יוקרה ניתן להשיג בצורה מהירה וקלה על ידי אבזור הדירה. למשל דירה קטנה ניתן לאבזר ברהיטים לבנים המקנים יוקרה ותחושה של מרווח בדירה. סלון לבן עם מזנון לבן, בחרו רהיטים המתאימים בגודל לדירה, אם הדירה קטנה בחרו רהיטים קטנים ואל תתפתו לרהיטים גדולים שיעניקו תחשוה של עומס או צפיפות. השקיעו גם בפרטים הקטנים כגון שטיח שאגי לבן, אהיל יפה,תמונות ופינת אוכל מעוצבת. דירה המעוצבת בטעם תימכר במחיר גבוהה יותר, קל למכור יותר דירה מעוצבת שאנשים רואים את התוצאה הסופית של הדירה מאשר לראות את הפוטנציאל בדירה ריקה ולא משופצת והמחיר בהתאם.

מימון לרכישת דירה

רכישת דירה כיום גם אם מדובר דירה למגורים או דירה להשקעה יש צורך בהון התחלתי לרכישת הדירה. לצד ההון ההתחלתי אין מנוס מלקיחת משכנתא לרכישת הדירה. כיום ניתן למצוא מסלולי משכנתא שונים, חשוב לבחון את המסלולים השונים ולבחור את המשכנתא המתאימה לכם. חשוב לפנות לשירותיו של יועץ משכנתאות פרטי שידע להתאים לכם את המשכנתא.
דירה להשקעה היא דירה שתשלומי השכירות אמורים לכסות את המשכנתא על הדירה. חשוב לבחון אמצעי מימון אחרים כגון הלוואות חוץ בנקאיות שיסייעו ברכישת הנכס או לגיוס ההון הראשוני. חשוב לבחור דירה להשקעה שתוכלו לעמוד בהחזרים ולא "תחנוק" את תקציב המחייה שלכם.

לסיכום

השבחת נכס אינה מסתיימת ביום אחד וחשוב לתכנן מראש מה בדיוק צריך לעשות בנכס ומהו התקציב שלכם. הכינו תוכנית מפורטת, ש שיפוץ הנכס ומה התקציב לכל חלק בשיפוץ כך תוכלו לגייס את כל הסכום יחד עם רכישת הדירה. במידה ואין באפשרותכם לשפץ מיד תוכלו בשלב ראשון לצבוע את הדירה ולהתחיל בשיפוץ של מה שדחוף.