קניית דירה

אם אתם קונים דירה להשקעה או למגורים, מדובר בהשקעה לא קטנה לשנים רבות. קניית דירה היא רכישה משמעותית וחשוב לבצע אותה בצורה נכונה, לערוך בדיקות מקיפות, ולבדוק שאין בעיות שעלולות לגרום לנו לאובדן כסף ומפח נפש עצום.

מה בודקים?

הצעד הראשון שיש לעשות בעת קניית דירה, ואין לפסוח עליו, הוא בחירת עו"ד המתמחה בנדל"ן. עורך דין הוא המייצג אתכם ומגן עליכם, בודק שאין הונאות, מוודא את העברת הזכויות על פי השלבים של התשלומים ובודק את לוח התשלומים. הוא גם הכתובת שלכם בכל מקרה של בעיה שעולה.

קניית דירה יד שניה

ראיתם את הדירה והחלטתם לקנות אותה חשוב לוודא כי מי שעומד מולכם ומוכר לכם את הדירה הוא אכן בעליה של אותה דירה. איך בודקים? נכנסים ל….

בדק בית – רובנו מדלגים על שלב זה, במיוחד שמדובר בדירות חדשות, אך כיום גם שמדובר בדירה יד שנייה הממוקמת בבנין חדש יכולים להיות ליקויים שונים. לכן חשוב להזמין חברה לעריכת בדק בית. רוב הליקויים נסתרים מהעין ועלולים לעלות לנו כספים רבים.

קניית דירה יד ראשונה

דירה מקבלן היא דירה שמראש אנו מניחים כי ליקויים לא יהיו בה, אך כאן המצב יותר פשוט מאחר שהקבלן שבשנה הראשונה מחוייב לתקן את הליקויים בדירה ובבניין. יחד עם זאת חשוב להזמין חברת בדק בית ולבדוק אם יש ליקויים בדירה.

מעבר לכך חשוב לבדוק את  יציבותו הכלכלית של הקבלן – האם יש לו הגנה מהבנק או לא. לבדוק את איכות הפרויקטים הקודמים שלו. לאור הגילויים האחרונים של בנייה לקויה חשוב לשים דגש על נושא זה.

חוזה עם הקבלן – דירות רבות נקנות על הנייר עוד לפני שבנו אותן לכן חשוב לוודא כי החוזה כולל נושאים מהותיים לגבי הדירה, חשוב שעורך דין מטעמכם יעבור על החוזה ויתקן את הנדרש.

לבדוק את מיקום הדירה ותוכניות עירוניות

בעת קניית דירה חשוב לבדוק את האזור, האם יש קרבה לתחבורה ציבורית, האם יש גנים ובתי ספר באזור, האם יש תוכניות פיתוח באזור ומהן תוכניות העירוניות והאזוריות הקיימות.

בדיקות אלו חשוב לעשות ולא לזלזל בהם, ישנם אינספור סיפורים על אנשים שרכשו דירה וגילו לאחר שנים בודדות, שמולם נבנה בניין הצמוד עליהם או שגילו שלצד הבית יש תוכניות לבניית כביש מהיר הפוגע באיכות חייהם.

רכישת דירה לפי הכללים ולאחר בדיקות מרובות תבטיח כי תיהנו מדירה איכותית וערך דירה שעולה עם השנים.