פתרונות מימון בנדל"ן

אנשים רבים מבינים את התשואה שניתן לקבל מהשקעה בדירה והיו מעוניינים לרכוש דירה להשקעה וליהנות מרווחים פיננסים משמעותיים, אך לא לכל אחד יש את ההון ההתחלתי הנדרש על מנת לרכוש דירה להשקעה. לרוב נדרש סכום ראשוני שלפחות מאה אלף ₪ על מנת שתוכלו לצאת לדרך ויש לקחת בחשבון שההשקעה אינה מסתיימת במאה אלף הראשה הראשוניים שגייסתם. איך בכל זאת להשקיע בנכס מניב גם שיש הון אישי קטן? ומהן אפשרויות מימון שעומדות לרשותכם?

משכנתאות

הדרך לקניית דירה היא לקחת משכנתא למשך שנים רבות. רוב הציבור יודע כי לקיחת משכנתא היא לרכישת דירה, אך למעשה ניתן לקחת משכנתא לכל מטרה, לרכישת דירה להשקעה, רכישת נכס הטעון שיפוץ, לרכישת משרד להשקעה, חנות או כל נכס נדל"ני אחר. לרוב הבנק ידרוש למשכן נכס שברשותכם או את הנכס שהינכם מעוניינים לקנות, תמורת קבלת המשכנתא.כיום ניתן לקבל משכנתא מהבנק בתנאים נוחים ועם אחוזי מימון גבוהים. אם למשל קונים דירה להשקעה, דמי השכירות יכולים לשלם את תשלומי המשכנתא החודשיים. אם החלטתם לקחת משכנתא חשוב לפנות לשירותיו של יועץ משכנתאות פרטי שיתאים לכם משכנתא בתנאים טובים ונוחים לכם. יועץ משכנתאות מטעמכם הוא יועץ שהאנטרס שלכם עומד לנגד עיניו ולא האינטרס של הבנק. הוא מכיר את עולם המשכנתאות ויוכל להביא לכם הצעות משכנתא מהבנקים.

הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה חוץ בנקאית כשמה היא הלוואה הניתנת על ידי גופים שונים כגון חברות ביוח, חברות השקעות וחברות כרטיסי אשראי.כאשר הבנקים מעלה קשיים בקבלת הלוואה או שהריבית שהם מציעים גבוהה ניתן פשוט לפנות לאחת מהחברות ולהתמקח על גובה הריבית להלוואה. אם הינכם מציגים ערבות שלנכס השמים הם הגבול. הלוואות חוץ בנקאיות ממוסדות פיננסים שונים הן הלוואות בתנאים מעולים ובהחלט זוהי אפשרות טובה לגייס גם הון התחלתי.

קרנות פנסיה והשתלמות

אם הינכם עובדים שכירים יתכן שתוכלו לנצל את אחד הקרנות שבה אתם חוסכים, קרן השתלמות או קופות גמל המאפשרות לכם ליטול הלוואה בגובה החיסכון שלכם בתנאים מצוינים ובריביות נמוכות. מומלץ וכדאי לבדוק.
אם החלטתם לקחת הלוואה חוץ בנקאית חשוב לבדוק כי מדובר בגוף פיננסי שיש לו רישיון ממשרד האוצר להעניק הלוואות וכדאי לפנות לגופים פיננסים כגון בתי השקעות, חברות אשראי או חברות ביטוח ולא להסתבך עם הלוואות מפוקפקות. בדקו את התנאים להלוואה, מה כולל ההחזר החודשי, כמה ריביות ומהי פריסת התשלומים, בדקו את כל התנאים, מה קורה אם אינכם מצליחים לעמוד בתשלומים, האם ניתן להחזיר את ההלוואה בתשלום אחד וכל תנאי אחר בהלוואה.