רכישת דירה בארץ או בחו"ל, מה עדיף?

רכישת דירה בארץ או בחו"ל, מה עדיף?

ידוע כי כסף השוכב בבנק אינו מרוויח. ולמעשה מאבד מהערך שלו. השקעה של הכסף שלנו בבורסה לא תמיד יכולה להגן עלינו מפני ירידות ואיבוד הכסף. ויש המתייחסים אל הבורסה כאל הימור. ולכן ההשקעה שיכולה להניב לך תשואה גבוהה היא בתחום הנדל"ן. לאורך השנים ניתן לראות כי ערך הדירות עולה והן השכירויות עולות עם השנים. עם זאת רכישת דירה בארץ גם אם מדובר בדירה להשקעה דורשת מימון יקר או לקיחת משכנתא. לצד אלו אנו עדים לפרסומים רבים על השקעות נכסים בחו"ל, השקעות בנדל"ן מניב וכדומה. מאמר זה ינסה לשפוך אור על סוגי ההשקעות הקיימים וכמובן שלכל אדם יש את העדפות שלו. ואין המאמר ממליץ על השקעה זו או אחרת.

דירה להשקעה בארץ

דירה להשקעה בארץ נתפסת כבטוחה ביותר, זו השפה שלנו , אנחנו נוכל לקרוא על האזור באינטרנט, נוכל להגיע אל הדירה ולבחון את הנכס, ללמוד על האזור ועוד. אנחנו יודעים להעריך את הדירה וקל להשכיר אותה. במקרה הצורך נוכל להגיע לנכס, למשל , להעריך נזק שנגרם לדירה בעקבות צינור שהתפוצץ וכדומה. בעתיד נוכל למכור את הדירה בקלות.

עם זאת, כל השקעה יכולה להיות גרועה מאוד או טובה מאוד, וזאת בהתאם לשיעורי בית שהכנו לפני הרכישה. ניתן לרכוש דירה ברמת גן או בדימונה, בהתאם להשקעה שלנו, תהיה התשואה. אם לקחנו דירה ברמת גן שכל הזמן יוצרת בעיות כגון צנרת ישנה מאוד או מערכת חשמל שיש להחליפה, אז גם רכישת דירה או נכס אחר בארץ יכולה להתגלות כהפסד אם לא נבדוק היטב את העסקה או נסמוך על חברה לא מקצועית שעשתה לנו את העבודה.  לעומת זאת דירה בדימונה יהיה לנו אולי קשה להשכיר או למכור אותה. לכן חשוב לבדוק את הנכס, ללמוד על שכירויות באזור ואף לקחת שירות בדק בית שיבדוק את הבית לפני הרכישה. צעדים שתנקטו לפני יבטיח לכם מינימום הפתעות.

רכישת נכס בחו"ל

רכישת דירה בחו"ל כדאי להכין יותר מתמיד שיעורי בית שימזערו לכם את הסיכונים וימקסמו את הרווחים על השקעות אלה.

ניתן למצוא חברות המציעות לכם ליווי אישי ברכישת הנכס וכולל אחזקה של הנכס לצד אלו אנו  שומעים על חברות המציעות להיכנס כהשקעה ברכישות נכסים בחו"ל. ברכישת נכס בחו"ל לרוב לא נוכל להגיע אל הנכס מתי שנחפוץ ויש לזה משמעות שאנו מעניקים  לחברה שליטה על ניהול הנכס.. ברכישת נכס בחו"ל או כל עסקת נדל"ן יהיה קשה לנו להעריך את ערך הנכס, ולרוב אנו לא מכירים את החוקים לרכישת הנכס ומה נדרש. חשוב לבדוק על אמינות החברה למזער נזקים ברכישה ועד חברה שבה מסתתרת עקיצה. כבר היו סיפורים על אנשים שהשקיעו ברכישת נכס בחו"ל והפסידו את כספם.

רכישת דירה או נכס אחר בחו"ל חשוב להתחיל עם הכרות האזור של המקום בו נרצה לקנות. חשוב לנסות ללמוד על האזור,  על מחירי דירות שיש באזור, עסקאות אחרונות שנסגרו באזור, רמת אוכלוסייה וכדומה . נסו למצוא אנשים שרכשו נכסים כך נבין טוב יותר את העסקה שאנו רוצים לבצע.